Nissan
Trend

Nissan Qashqai Teknik Özellikleri, Yorumlar ve Fiyatı

Merhaba siz değerli araba severler. Bugün sizlere Nissan Qashqai hakkında güzel bilgiler vermek istiyorum. Yeni Nissan Qashqai üretilmeye başladığı 2007 yılından günümüze gelene kadar sınıfının kurucusu olarak kabul ediliyordu ve geçen 12 yıllık zarfında da hem ülkemizde hemde avrupa’da en çok satan crossover olma ünvanını elinde bulunduruyor. Yeni Nissan Qashqai 2. nesli hakkında detaylı bir makaleyi sadece sifirotomobilfiyatlari.com ‘da bulabilirsiniz. Eksisi ve artısıyla Yeni Nissan Qashqai sizlerle.

Yeni Nissan Qashqai
Yeni Nissan Qashqai

Yeni Nissan Qashqai dış tasarım

Yeni Nissan Qashqai makyajlanmış bir model olduğu için tasarımı ile çok fazla değinilecek şey yok. Sadece değişen kısımların neler olduğunu sizlere yazayım.

Yeni Nissan Qashqai ön tasarım

Yeni Nissan Qashqai
Yeni Nissan Qashqai Ön Tasarım

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi V formlu çok büyük bir panjur var. Hatta Nissan logosu büyümüş ve siyah bir plastiğin arkasına koyulmuş logo. Farlar ise bumerang formlu led gündüz aydınlatmalarına sahip ama buna ek olarak en zengin donanıma sahip olan versiyon da tamamen led adaptif ön farlar bulunuyor. Gayet iyi görünüyorlar resimde de ve gece aydınlatması da bayağı başarılı.

Ön tampon tasarımda makyajdan önce daha yuvarlak formlar hakimdi fakat makyajla birlikte biraz daha köşeli, biraz daha dikdörtgen formda sis lambalarına ve havalandırma girişlerine yer verilmiş.

Yeni Nissan Qashqai
Yeni Jantlar

Yeni Nissan Qashqai’de artık yeni renk seçenekleri de sunuluyor. Aracın profilinde yeni jantları haricinde dikkat çekici her hangi bir şey yok.

Yeni Nissan Qashqai arka tasarım

Yeni Nissan Qashqai
Yeni Nissan Qashqai Arka Tasarım

Yeni Nissan Qashqai arkasında da yine çok büyük bir değişiklikler yok. Resimde en dikkat çekici olan stop lambaları diyebilirim. Çünkü V formu stop lambaları var ama artık üç boyutlu efekti verilmiş. Yani girintili çıkıntılı ve birazda koyu bir formda. Tamponlarda da biraz değişiklikler var ve yine en zengin donanım seviyesinde olan araçlarda tamponun altında difüzör benzeri iki tane metalimsi parça bulunuyor.

Aracın boyutlarında büyük farklılıklar yok. Sadece boyu 17 ml uzamış. Yaklaşık 2 cm diyebiliriz buna. Bu değişiklikte tamamen resimde gördüğünüz gibi tamponları tasarımıyla kaynaklanıyor. Otomobilin alt yapısında her hangi bir değişiklik yok.

Yeni Nissan Qashqai bagajı ve yükleme hacmi

Yeni Nissan Qashqai’nin bagajı sınıfındaki rakiplerden her zaman biraz küçük olmuştu. Makyajlı versiyonda da boyutlarda her hangi bir değişiklik yok. 430 lt’lik bir yükleme hacmi sunuluyor. Belli avantajlar var tabi. İki tane ayrı seperatörü var. Maksimum kullanımda 430 lt’yi size sunuyor. Yükleme eşiğinin düz olması eşyalarınızı yüklerken size iyi bir avantaj sağlıyor ama çok büyük olmadığı gerçeğini en baştan bilmeniz gerekiyor.

Benim Yeni Nissan Qashqai’nin bagajı ile ilgili en büyük eleştirim burda hala elektrikle açılıp kapanan özelliğin sunulmuyor olması. Sonuçta Yeni Nissan Qashqai bu sınıfın kurucusu olarak kabul ediliyor ama kendini geliştirmesi gereken çok özellikler vardı ve buda kesinlikle onlardan bir tanesi bence. Sonuçta bu özellik artık bir alt sınıfta bile sunulurken Yeni Nissan Qashqai’de olmaması bence büyük bir eksiklik. Çünkü bu araç en zengin donanım seviyesinde olsa bile ve bunu hala elle kapatıyor olmak bence bir eksiklik.

Yeni Nissan Qashqai iç mekandaki yaşam alanları

Yeni Nissan Qashqai
Yeni Nissan Qashqai Yaşam Alanları

Gayet iyi diz ve mesafesi sunuluyor. Yani Compact Crossover beklentilerini net bir şekilde karşılayabiliyor. Fakat aynı durumu baş mesafesi için söyleyemem. Baş mesafesi sadece limitlerde.

Peki iyi şeyler yok mu?

Tabi ki var. Orjinal NAPPA deri döşemeler Yeni Nissan Qashqai’nin Platinum ve daha üst seviyesindeki donanımlarında standart olarak sunuluyor. Otomobil iç mekanına kesinlikle bir artı katmış bu döşemeler.

Yeni Nissan Qashqai’nin camları otomatik oldu mu?

Çok şükür evet. Makyaj ile birlikte aracın 4 camını da tek tuşla açıp kapatabiliyorsunuz. Tebrik ediyorum Nissan mühendislerini. Sonunda Avrupalıların beklentilerine iyi cevap verebilmişler.

Yeni Nissan Qashqai sürüş özellikleri ve ön iç mekan detayları

Yeni Nissan Qashqai
Yeni Nissan Qashqai Ön İç Mekan

Yeni Nissan Qashqai’nin sürücü koltuğuna geçtiğiniz zaman kalite anlamında iyileşmiş olduğunu fark ediyorsunuz. Tasarım ve kalite anlamında ön kokpit iyi denilebilir. Bundaki en temel etken kullanılan yumuşak plastik malzemeler ve yeni direksiyon simidi. Direksiyon simidi biraz daha kalınlaşmış ve ele daha iyi bir şekilde oturuyor. Tasarımı da tamamen değişmiş. Daha fazla düğmelerin olduğu ve daha kolay kullanılan tuşlara yer verilmiş. Tabi tüm bunlara rağmen hala eskiden beri kullanılan Multi-Media ekranı kullanılıyor.

Açıkçası kolay kullanılıyor ve onla ilgili bir sıkıntı yok ama güncel rakipleriyle kıyaslandığı zaman hakikaten çok eski ve çok demode kalıyor. Artık daha yeni bir Multi-Media ekranı gerekiyor. Ama şu da var ki burada Nissan’ı anlamak gerekiyor. Sonuçta bu araç makyajlandı ve baştan aşağı Multi-Media sistemini yenilemekte tabi ki çok yüksek maliyet gerektiriyor. Umarım bu kadar zaman sonra Yeni Nissan Qashqai’nin yeni nesli yani 3. nesli yollara çıkacağı zaman ön konsola hakikaten rakiplerini kıskandıracak tarzda bir Multi-Media ekranı koyarlar.

Gerçek deri ile kaplı koltukların hem tasarımı güzel hem de sizi iyi bir şekilde sarıyor. Gayet konforlu bir yapısı var koltukların. Küçük eşya konusunda ise Yeni Nissan Qashqai‘nin kokpiti biraz zayıf kalıyor.

Yeni Nissan Qashqai motor ve sürüş özellikleri

Makyajla birlikte Yeni Nissan Qashqai’nin motorlarında her hangi bir değişiklik olmadı. Gerek hem benzinli, hem dizel, hem otomatik, hem manuel, hem iki çekere dört çeker tüm bu seçenekler aynı şekilde makyajlı versiyonda da devam ediyor.

Benzinli

Motor Gücü (PS) 
Çekiş Gücü Yakıt Tüketimi Şehir içi (L/100KM)
Yakıt Tüketimi Karışık (L/100KM)
1.21152WD6.65.6
1.2-Xtronic
1152WD6.55.6

Dizel

Motor Gücü (PS)
Çekiş GücüYakıt Tüketimi Şehir içi (L/100KM)Yakıt Tüketimi Karışık (L/100KM)
1.5 dCi1102WD4.23.8
1.6 dCi1304WD5.34.7
1.6 dCi-Xtronic1302WD5.74.9

Yeni Nissan Qashqai Fiyat Listesi

Nissan Qashqai 161.190 TL’den başlıyor ve 247.300 TL’ye kadar donanım seçeneklerine göre yükseliyor. Yani en boşu şuan 161.90 TL..

Esen kalın..

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. bu araç ilk ciktiginda cok tutuldu aga. Ama sonrasinda düşüş basladi alternatifler ve ayni parayla daha iyileri alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı