GolfHaberlerVolkswagen

Alman devi Volkswagen’in Golf modeli yeni haliyle hayran bıraktı.

İŞTE YENİ GOLF’ÜN ÖZELLİKLERİ

Şimdiye kadar 35 milyondan fazla satan modelde 11 değişik motor seçeneği içinde üçü hafif, ikisi plug-in olmak üzere 5 hibrit seçeneği bulunuyor.

Uzunluğu 4284 mm’ye çıkarılan Golf 8’in genişlik, yükseklik ve aks mesafesi değerleri ise sırasıyla 1789, 1456 ve 2636 mm olarak izah etti. Yeni Golf’ün içindeki farklıklar dikkatlerden kaçmazken, bir evvelki nesline göre ön ve arka lamba grubundaki daha çağdaş farklıklar araca daha sportif bir hava katmış.

Yeni Golf 8, Golf 7’de kullanılan motor seçenekleri ile satışa sunulacak. 1.0lt turbo TSI motorlar, 90 veya 110 at güce sahip. 1.5lt benzinli turbo TSI motorlar ise, sırasıyla 130 ve 150 at güç sunacak.

Yeni jenerasyonda analog göstergelerden vazgeçen Volkswagen, geçtiğimiz yaz Frankfurt’ta tanıttığı ID3 sistemini kullanıyor. Üstelik bu dijital değişim aracın ücretine bir ekleme getirmeyeceği belirtiliyor.

Standart olarak manuel vitesle gelen Golf’te, DSG’li sürümlerin vites kolu oldukça küçültülmüş ve şık bir tasarıma sahip.


Yeni Golf ile beraber Trendline, Comfortline ve Highline olarak adlandırılan donanım düzeyleri artık Golf, Life ve Style olarak isimlendirilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı